Ukrayna’ya Destek

Rusya'nın Ukrayna'yı Tam Kapsamlı İşgaliyle Başlattığı Savaşta Ukrayna'ya ve Halkına Yardım ve Destek

ONUR GRUP, savaş sırasında Ukrayna’ya yardım etmek için 6,7 milyon doların üzerinde para topladı. Bu miktara Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ne yardım (teknik, ekipman, koruyucu ekipman), savaştan zarar gören Ukraynalılara insani yardım ve Ukrayna hastanelerine yardım dahildir. Özellikle, şirket IDP statüsüne sahip 63.000’den fazla Ukraynalıya geçici konut sağladı, 200.000’den fazla yemek sağladı ve savaş nedeniyle geçici olarak Türkiye’de kalan Ukraynalı çocuklara sürekli yardım sağladı.

ONUR GRUP, Ukrayna Hükümet Yetkililerine inşaat makineleri ve ekipmanları sağlayarak, çelik bariyerler ve beton bloklar gibi çeşitli malzemeler tedarik ederek, hendekler kazarak ve askeri teçhizat, barikatlar ve siviller taşıyarak yardımcı oldu. Buna ek olarak, Şirket yetkililerden, yetkililerden, bireylerden ve uluslararası kuruluşlardan gelen diğer taleplere cevap verdi ve Ukrayna’ya askeri tıbbi kitlerle insani tıbbi yardım gönderdi.

ONUR GRUP, Ukrayna hastanelerine sürekli yardım etmektedir. Özellikle, şirket Kherson hastanesine güçlü bir jeneratör teslim etti ve birçok tıbbi malzeme satın aldı. Ayrıca, savaşın başlangıcından bu yana, şirket ordunun ihtiyaçları için ekipmanının yaklaşık 100 birimini transfer etti ve birçok barikatın inşasına katıldı.

ONUR GRUP, savaşın başından bu yana, Ukrayna’daki üslerinde, çatışmalı bölgelerde evlerini terk etmek zorunda kalan siviller ve savaş sırasında evlerini kaybeden insanlar için 3.000’den fazla yatak kapasiteli konaklama ve refah tesislerine ev sahipliği yapmış ve tahsis etmiştir. Bunlar, yaşları 2 ila 85 arasında değişen farklı yaşlardaki insanlardı. Birçoğu bomba sığınaklarında bir aydan fazla zaman geçirdi. Kamplarımızda ve yerleşkelerimizde kalan sivillere, yardımımıza ihtiyaç duymayana kadar konaklama, yiyecek ve diğer yardımları sağlamaya devam ediyoruz. Gücümüzün birlik içinde olduğuna inanıyoruz.

Güçlü sağlık ve esenlik

ONUR GROUP, aktif kurumsal sosyal sorumluluğu ile tanınan bir şirkettir. Şirket, tıbbi kurumlarla aktif işbirliği yaparak sağlığa yüksek destek göstermektedir. Faaliyetlerinden biri de faaliyet gösterdikleri şehirlerin önde gelen hastanelerinin desteklenmesidir. ONUR GROUP, nüfusun sağlığına önem vermekte ve toplumsal gelişime katkıda bulunmanın ve yaşam kalitesini yükseltmenin önemine derinden inanmaktadır.

İnsana yakışır iş ve ekonomik büyüme

ONUR GROUP, çalışanlarının sağlıklarını ve esenliklerini ön planda tutarak, onurlu ve güvenli çalışmaları için koşullar yaratmaya çalışır. Şirket, işyerinde güvenliğe özel önem vermekte, personelinin fiziksel ve psikolojik rahatlığını sağlamak için yüksek standartlarda işgücü koruma ve girişimler uygulamaktadır. Şirket, yeni işlerin yaratılmasını aktif olarak teşvik eder, yerel toplulukları destekler ve faaliyet gösterdiği bölgelerde ekonomik faaliyetin büyümesini sağlar.

ONUR GROUP’un sosyal sorumluluğa odaklanması, yerel girişimleri ve kültürel projeleri de desteklemektedir. Şirket, çeşitli kültürel ifadelerin önemini kabul eder ve sanat etkinliklerine, festivallere ve kültürel ortamı zenginleştiren diğer etkinliklere sponsor olarak gelişimini teşvik eder.

Savaş zamanı gibi en zor zamanlarda ONUR GROUP, Ukrayna ile olan desteğini ve dayanışmasını göstermektedir. Şirket finansal, maddi veya diğer yardımları sağlar ve ülkedeki durumu iyileştirmek için çabaları yönlendirir.

DİĞER SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Türkiye