KURUMSAL

İlk Günkü Arzuyla Daha İleriye..

ONUR GRUP, 1981 yılında Onur Çetinceviz ve kardeşi İhsan Çetinceviz tarafından kurulan uluslararası bir şirketler grubudur. 2023 yılı itibariyle 9 ekonomi sektöründe faaliyet gösteren 40’tan fazla şirketten oluşmaktadır.

Şirketimizin ana faaliyet alanı yollar, köprüler, tüneller, barajlar, havaalanları, demiryolları, tramvaylar ve diğer altyapı projelerinin inşası ve mühendisliğidir. ONUR GRUP, dünyada 8000 km’den fazla yol inşa etmiş olup, önde gelen küresel yayın ENR 2022’nin versiyonuna göre dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhitleri sıralamasında 82. sırada yer almaktadır.

ONUR GRUP, ana altyapı projelerini Türkiye, Ukrayna, Hırvatistan, Tunus, Moldova, Suudi Arabistan, Umman, Katar, Ekvator Ginesi ve Türkmenistan’da faaliyet gösterdiği bir dönem için hayata geçirmiştir. Bu ülkelerde, 20 yılı aşkın bir süredir, ONUR GROUP, Avrupa Yatırım Bankası, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu, ABD’deki Millennium Challenge Corporation ve İngiliz İhracat Kredi Ajansı İngiltere İhracat Finansmanı gibi büyük uluslararası bağışçılarla işbirliği yapmaktadır.

ONUR GROUP faaliyetlerinin temel ilkeleri, sözleşmelerin ivedilikle yerine getirilmesi ve en yüksek kaliteye ulaşılmasıdır. Bunu, 9 binden fazla çalışanı ve 7500’den fazla güçlü çağdaş ekipmana sahip deneyimli ekibin profesyonel çalışması sayesinde sağlanmaktadır. Ekipman filosunun kalıcı olarak yenilenmesinin yanı sıra, şirket ayrıca işin her aşamasında yeni teknolojik kararların uygulanmasını sürekli olarak izlemektedir. Ekolojik seçimleri göz önünde bulundurarak kalıcı olarak gelişmeye ve yeni teknolojileri kullanmaya çalışıyoruz. ONUR GRUP, en güncel standartlara uygun kalite kontrol laboratuvarlarına sahiptir. Bu tür laboratuvarlarda, yeni ürün ve malzemeleri, üretimden uygulamaya ve yararlanmaya kadar tüm aşamalarında sürekli olarak izliyoruz. ONUR GRUP, TS-ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, TS-EN-ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS-EN-13108-1 Fabrika Üretim Kontrol Uygunluğu,
TS-EN 13043 Bitümlü Karışımlar ve Yüzey Uygulamalarında Kullanılan Agrega CE Belgesi, TS-706-EN-12620 Beton Agregaları CE Belgesi kalite ve çevre koruma belgelerine ve ayrıca NATO C-M(2002)49 Tesis Güvenlik İzin Belgesine sahiptir.

Şirketimizin sloganı “Geleceği inşa ediyoruz”. Bu nedenle inşaat ve mühendislik dışında yaşadığımız ve çalıştığımız gelişmekte olan bölgelere aktif olarak yatırım yapıyoruz. Özellikle tarım, yeşil ve yenilenebilir enerji, madencilik, imalat, ağaç işleme, lojistik, turizm ve ağırlama gibi ekonomi sektörlerine yatırım yapıyor ve geliştiriyoruz. ONUR GRUP’un varlıklarında dünya çapında 9 sektörde faaliyet gösteren 40’tan fazla şirketi ve 150’den fazla aktif projesi bulunmaktadır.

ÖDÜLLER VE SERTİFİKALAR

Her başarı ödüllendirilir; ama yetkin ve sağlam olanlar kalıcıdır.

Türkiye